O mě

Tereza Adamová

Jsem maminka dvou dětí, mám vystudovanou pedagogiku prvního stupně se zaměřením na dramatickou výchovu a speciální pedagogiku. Jsem lektorka tance a baví mě pro děti vytvářet hravé prostředí, kde se nenásilnou formou mohou naučit spoustu dovedností i znalostí, které později "Jako, když najdou." Baví mě Montessori pedagogika, waldorfské hračky a oslovila mě i spousta dalších věcí, nic neberu jako stanovené dogma, ale používám to, co mi dává smysl a v čem se cítím dobře.  

V centru vedu lekce Duha (Dětské učení hravě atraktivně). 
Pro další inspiraci můžete sledovat můj Instagram @terkaadamova

Duha - Dětské učení hravě atraktivně (smyslohraní) 

Duha umožňuje dětem vyzkoušet si připravené prostředí pomocí Montessori pomůcek, waldorfských hraček, sensory play, pokusů, otevřené hry, stanovišť a speciálně připravených aktivit. Kurz 
je zaměřen především na samostatnost dítěte, rozvoj fantazie, procvičení jemné i hrubé motoriky
a vnímání světa všemi smysly. Každé dítě je jedinečné, a tak bychom k nim měli přistupovat. Budu ráda, když se budete cítit příjemně, pohrajete si a doufám, že se naučíte i něco nového. 

Co na Duhu říkají maminky?

 • Jmenuji se Iveta a mám dcerku Štěpánku, která má 19 měsíců. Do dětské skupiny Duha chodíme pravidelně a s velikou zvědavostí se těšíme, co se nového naučíme. Štěpánka si díky pravidelným hodinám rozvíjí jemnou motoriku, učí se poznávat různé materiály a rozvíjí svou fantazii. Velmi rychle si Štěpánka zvykla na kolektiv a našla nové kamarády. :) Těšíme se
  na každou lekci. I. + š. 
 • Jsem Jitka a mám 22 měsíční dceru Ninu :) Do Duhy chodíme aby si malá vyzkoušela učení
  a hru formou Montessori. Já abych načerpala inspiraci  a setkala se s příjemnými lidmi. Terka
  je opravdu super :) 
 • Jsem Adéla, na Duhu chodíme se synem Zdéňou (3) už přes rok. Vždycky se moc těší a stejně tak i já, protože je to jediné místo kde si můžu dát v klidu kafe :) :) Terka má skvěle vymyšlené aktivity, často se nechám inspirovat  a připravuji je pro děti i doma. Hlavně je vidět, že jí to co dělá opravdu baví  a na atmosféře Duhy je to hodně znát. Díky :)
 • S dcerou chodíme na kroužek od jejich 18ti měsíců. Každý týden je "Duha" na jiné téma. Například Země, Velikonoce, voda, jaro, ... Velmi oceňuji Terky přípravu, která musí trvat hodiny, Ví, jak děti zaujmout. Každé dítě si přijde na své. Terka na každé lekci předvede zajímavé pomůcky a ukáže jak s nimi pracovat. Na základě doporučení jsme si již spoustu věcí pořídily také domů :) Za nás doporučujeme všemi deseti! 
 • Ahoj, jmenuji se Edita a s dcerou Barčou (2,5 roku) rády chodíme na Duhu. Barča si tu oblíbila spoustu aktivit, např.: přelévání vody do různých nádob, práci s modelínou, vkládačky všeho druhu, různé pokusy a mnoho dalšího. Kromě aktivit se tu naučí trpělivosti i zručnosti (jemné
  i hrubé motoriky). S uklízením aktivit po sobě stále ještě bojujeme (uklízí spíš maminka).
  Na každou další hodinu se na Terku těšíme, co nového vymyslí. Jo a spousta aktivit zaujme
   i maminky :) 
 • Mareček 23 měsíců, chodíme na kroužek půl roku a budeme jistě pokračovat dále, synovi se aktivity moc líbí, je to pro něj nové. Každý týden jsou představeny různé senzoricko-motorické hry a "hračky" s prvky Montessori aj. Vždy v nějakém tématu. Líbí se mi, že seznámení s těmito aktivitami je nenásilné a nejsou striktně vymezena pravidla užívání. Tak si každé dítě v určité věkové kategorii zvolí přístup samo, nebo za pomoci rodiče. Určitě doporučuji zkusit :) 

Barevné zpívánky

Hrátky s písničkami, říkankami, pohybem a hudbou pro nejmenší (věk 1 - 3 roky, jinak dle domluvy).

  Povede lektorka Zuzana Budílková

Hernička

Nedílnou součástí centra je hernička pro volnou hru. Součástí herny jsou aktivity pro rozvoj jemné, ale i hrubé motoriky a spousta dalšího. Můžete si zde dopřát i šálek kávy / čaje.  

O herničku se budou starat lektorky: Šárka Winklerová, Milena Středová a Martina Holmanová.Podpůrná skupina (nejen) pro kojící maminky

Setkání skupiny kojících maminek a jejich dětí, maminek podporujících nebo připravujících se na úspěšné a dlouhodobé kojení s certifikovanou poradkyní při kojení Ivou Bolehovskou. 

Týká se to těhotných maminek, "čerstvých maminek", které mají chuť se podělit o své jakékoli zkušenosti s kojením, ale i maminek dlouhodobě kojených dětí a maminek dětí, které se odstavují. 

Setkání se budou dotýkat různých témat:

- Všudypřítomné mýty spojení s kojením

- Krásy a úskalí dlouhodobého kojení

- Čemu se cíleně vyhýbat

- Jak dlouho a kvalitně pokračovat

- Správná technika přisání a kojení

- Prostor pro otázky a diskuzi


Pro více informací Další využití

Prostor se ideálně hodí například na narozeninové oslavy. Chcete dítěti udělat nezapomenutelnou oslavu, ale nemáte na to doma dost prostoru? Využijte služby našeho centra. 

Prostor s herničkou na jeden den 1 500 Kč 

Prostor s herničkou a programem Duha na jeden den 2 000 Kč. Vytvořte si webové stránky zdarma!